pondělí 13. listopadu 2023

Ostašské jedenáctky a Strandcafé XIc v Labáku

Když počasí dovolí, pokračuju v odškrtávání těžkých cest na písku. Na Ostaši jdu na Ahoj XIa, pěkné vyvážené lezení po lištách. V takovém retroonsightu padám u třetího, sjedu dolů a abych nevychladl tak jdu za pár minutek na pokus a přelézám, spíše Xc? Hned se vrhnu na odbočku doleva Pivo, buřty a Nenávist také za XIa a chvilku mi trvá než vymyslím schůdnou betu u prvního, oblézt druhý už jde lépe, cesta také neklade moc odpor a jsem na pár pokusů nahoře, klasa o stupeň víc než Ahoj takže klidně XIa/XIb? 

Zelenina

Dál chci do Labáku na Strandcafé XIc. Zkouším OS ale hned u druhýho mě zastaví celkem brutální krok, kterej mně chvíli trvá rozklíčovat, pak lehčí terén a nahoře bouldřík, kterej mě už nedělá problémy. Sice je 10stupňů, ale šíleně fouká a tak dlouho neotálím a jdu po chvilce na pokus a s trochou štěstí u druhého nepadám a zbytek si už pohlídám. Pěkná stěnka.

Strandcafé XIc

Jdu si ještě prolézt Černou Perlu XIIa, což by měla být druhá nejtěžší cesta Labáku. Po lehkém 15ti metrovém úvodu nalízám doleza zmrzlej do bouldru, rychle kroknu, ale na kusovku to dneska není, tak třeba se do konce roku ještě objeví nějaký pěkný den. Na písku je krásně.

Černá Perla XIIa
2 komentáře:

Golden Star řekl(a)...

A brilliant exposition! Your post is insightful, well-crafted, and a pleasure to read. Thanks for sharing your valuable perspective.

Golden Nugget řekl(a)...

Gratitude for the depth of thought and research evident in your post.