pondělí 22. května 2023

To Tu Ještě Nebylo XIIb (9a)!!!

 Tak v pátek to klaplo. Boulderových výzev mi u nás pomálu ubývá a tak hledám další výzvy, kam se posouvat a jednou z takových výzev bylo To Tu Ještě Nebylo nejtěžší cesta na našem písku za XIIb. Dobrá challenge, která začala před třemi lety, kdy jsem poprvé do cesty nalezl. Na jaře a na podzim jsem vždy na cestu dojel, jednou-dvakrát zkusil a pak už zase byla zima nebo závodní sezóna. Letos na jaře jsem se rozhodl zakousnout se do cesty více. První session byla opakovačka kroků. Ve druhém a třetím výjezdu jsem se téměř každým pokusem posouval výš a výš, ale vždy jsem se dostal do nové situace, kdy s nátekem a únavou byly ty kroky nahoře najednou sakra těžký a i vysypal jsem se i z úplně posledního kroku.  

To Tu Ještě Nebylo XIIb by Jan Šimánek

Závody a léto se kvapem blížily a tak bylo na čase cestu dotáhnout do finiše, věřil jsem si, že fyzicky na to mám, kroky na běhaný, jen aby klapla podmínka, protože ta je tu na tenký hraně ca 18°C je už moc teplo a chyty nedrží, protože se moc potíš a 14°C je už moc zima, kdy se v lištách neprokrvují prsty a pak máš zatuhlý ruce na tu oblou hranu, bo aspoň já to tak cítil.

To Tu Ještě Nebylo XIIb by Jan Šimánek

V pátek bylo tak akorát 16°C a bylo to fajn, po klasickým pročištění cesty se prvním ostrým pokusem probojuju do závěrečných kroků, cítím se už na hraně pádu a v posledním kroku nechci zase rupnout, nacházím těžkou pozici na odpočinek, ta ale naštěstí stačí k tomu, abych se vydýchal, zklidnil a závěrečný krok si už v klidu vychutnám a slavím TOP. 

To Tu Ještě Nebylo XIIb by Jan Šimánek

Celý proces natáčel Honza Šimánek, myslím, že z toho bude super video a máte se na co těšit. S mým dvorním jističem Kubou si užijeme ještě chvilku v Labáku, nalezu do Cat Groove XIb, po krátké pauze dám dva rychlý pokusy a padám v cruxu u druhého, třetím pokusem udržím stisk a doběhnu k řetězu, pěkná třešinka na dnešním dortu.Žádné komentáře: