neděle 31. března 2013

Petráč + Čertovy hrady


Ve čtvrtek proběhl u Adama na campusu Grand Prix Mnichov, tedy druhý díl campusového desetiboje. Máme nového člena Vojtu Lička, všichni si vytvoříme osobní rekordy. V sobotu ráno ještě ruce  z campusu lehce bolí, počasí nic moc, nakonec valíme na Petráč. První zastávkou je Vlčí kopec a k našemu překvapení jsou skály suché, jenom výlezy pod sněhem. Náš střed zájmu je na Pevnosti, po nějaké hoďince Štěpán vyleze Vlčí Med 7C+/8A a já nejprve Karavanu Mraků 7C a poté prodloužení Stepního Vlka 8A/A+.


Dál Štěpán zkouší Stepního Vlka, začátek ještě jednou překoná, ale padá v prvních krocích Karavany mraků. Já ladím Křik a Pláč 8A+/B, ale spárka je zavlhlá a závěrečné kroky ani nezkrokuju. Ze srandy se postavím pod Klukovský Sen 8A+, jeden z nejvážnějších skoků na Petráči. Po pár pokusech se blížím k liště až ji nakonec udržím, tu to ještě není lehké, ale pár pokusů to spraví.


Čistím si ještě výlez Těžký Vody 8A a jedeme na Vyhlídkovou skálu. Jdu na Nočník a pokouším Froda Nakole 8B. Nejlepším pokusem se mi podaří dolézt do Kola, ale právě v tom pokusu si i natrhnu malíček v malých spoďáku a pak s tejpkou už to není ono. Štěpán ladí mokrou Rudou Armádu, Špekmena. Tu pšenka nepokvete a tak se přemisťujeme na Panelstory 7C. Mě se daří poměrně rychlý přelez, leč přišlo nám to na místní podmínky tvrdší céčko, jsme v kolmicích slabí. Jednou nalezu do Corbusniera 8A, zaberu za lištu a dírka v prstu. Pomalu se vracíme k autu, Štěpán zkouší opět vlhkou Elzu 8A, já koukám po Ufo Bábě SD 8A+, která byla naopak krásně suchá. No a kam jsem dolezl se podívejte na videu, opět jsem pocítil, co to jsou bandasky.Druhý den ráno brzy vstáváme, za prvé kvůli podmínce a za druhé, ať stihnem zalézt než přijde sněžení. Štěpán se rozehřívá ve Stepním Vlku, ale nějak se mu nedaří správně se aktivovat. Já se rozlézám v lehkým a pak jdu na Těžkou Vodu 8A. Pomalu se prodírám kroky, lokty se už ozývají, nakonec s trochou štěstí posílám viz video.


 Na petráči to balíme a jedeme domů, po cestě se stavujeme na Čertových hradech. Docházíme ke kameni, z dálky nevypadá zle, ale z blízka to žádná pecka není. Nejprve dávám hranu Briliant za 7C. Pak se pouštím se Štěpánem do projektu. Zas tolik nadšený z něho nejsem a tak to po chvíli balím. Pak to Štěpán pošle a tak lezečky opět vytahuju a na třetí pokus taky posílám. Vzniká tak novej boulder Růže z Jericha s klasou okolo 7C+/8A.Tak a teď nastane doba temna se skálami, max Škrovád, ale hlavně trénink na Světové poháry!Petrovice and Čertovy hrady

Grand Prix Mnichov, the second part of the Campus decathlon, took place at Adam's on Thursday. We greated a new member, Vojta Liček. All of us created their personal bests. Our hands still hurt on Saturday morning and the weather was not great wither. In the end, we chose "Petráč". Our first stop was Vlčí kopec. To our surprise, the rocks were dry. Just the ascend areas were under snow. We focused on Pevnost. After an hour or so, Štěpán climbed up Vlčí med (7C+/8A). I started with Karavana mraků (7C), then the extended variant of Stepní vlk (8A/+).

Another Štěpán's attempt was Stepní vlk before he fell from the first part of Karavana mraků. I was tuning Křik a pláč (8A+/B) but the cleft was too moist. I even couldn't figure out the final moves. Just for the heck, I also tried Klukovský sen (8A+), one of the most serious things here. I could keep myself on the edge after a few attempts. It was not easy but in a few attempts, it will be ok.

After finalising my moves at Těžká voda (8A), we went for Vyhlídková skála. I tried Nočník and Frodo na kole (8B). I managed to finish the latter but it cost me hurted pinky and it was not that great afterwards. Then we moved towards Panelstory 7C. I did quite a fast ascend. However, with regard to the local conditions, we found it as a rather difficult C stuff. We were pretty weak in the vertical things. I dipped into Corbusier (8A) but I hurt my finger again. Slowly returning towards the car, Štěpán tried (wet) Elza (8A) again whereas I occupied myself with Ufo bába SD (8A+) which was, on the contrary, dry. What I accomplished can be seen on the video.

We got up early the next day to manage to climb something before the snow. Štěpán warmed up at Stepní vlk yet he had a hard time to get active. I used Těžká voda. Slowly going through the moves, I could feel my elbows. In the end, I luckily sent it (see the video again).

Then we were finished and went home, making a stop at Čertovy hrady. The rocks did not look bad as we were approchaing, but it was no smashing success either. At first, I did the edge of Briliant (7C), then proceeded to do a project together with Štěpán. It wasn't that exciting so I gave up after a while. Then it was sent by Štěpán so I forced myself to do it as well. Done at the 3rd attempt. A new boulder is born: Růže z Jericha (about 7C+/8A).

Well and now the dark time is coming. We could do Škrovád but that's the limit. We have to focus on the World cups!

4 komentáře:

Adam řekl(a)...

Tyjo, koukám, že teď brutálně bušíte:) Hlavně v tom skoku tě štěpa hezky hecoval, jeden by se leknul a radši spadl:D jaktože teď nebudeš jezdit, trénink? Nebo škola? škoda, že jste nedorazili do toho chira, někdy zas musíme dát společný zájezd...

NOO NOO řekl(a)...

NAkonec jsme aji chtěli, ale počasí nád odradilo..NA podzim chceme určitě jet;) trénink na svěťáky, je potřeba na ně pořádně trénovat a "ne si jezdit po skalách"..;)

Anonymní řekl(a)...

Čau Marťas.. koukám, že forma se pořád pomalu zlepšuje, což není u tvých vysokých výkonů už žádná samozřejmost. Občas Ti to tu zkouknu a úplně mne svědí prsty. Dobře motivační to tu máš :) Jen poznámka k Stepnímu Vlkovi.. přijde mi, že jste vynechali první krok (pro mne nejtěžší, ale možná si to špatně pamatuji. vimeo.com/34716419
Měj se, Martin Spilka

NOO NOO řekl(a)...

Díky Marťas:)Petráč tentokrát mile překvapil, lezlo se po chytem..:) S tím stepním vlkem, já jsem se z té levé nástpové lišty přidržel spoďáčku a pálil to až nahoru..Štěpán ten to lezl podobně jako ty..;) Mi jen spíš nevěděli jestli nastupovat jenom z té lišty v pravo dole ale to snad má být Vlkodlak či co...