pátek 12. října 2018

Szklarska Poreba 8A+/B a 8B/B+ FA

Včera se mi podařilo přelézt nejprve Relikvii Smrti za 8A+/B a potom i její prodloužení, Hvězdnou Relikvii za 8B/B+, v krásném převisu ve Szklarské Porebě. Hvězdná Relikvie 8B/B+

Jedná se víceméně o traverz po hraně celého převisu, crux spočívá v udržení těla těžkou špičkou, to mi moc nesedí, bohužel silou se to urvat nedá. Přes crux se dostávám až nyní, po třech návštěvách, a dávám Relikvii Smrti. Hned zkouším prodloužení - dolézt celou hranu doleva Star Gatou. V jednom pokusu padám na bandasky, pak přijíždí kluci z Liberce, pár pokusů se mi nedaří přelézt těžké místo, špička slábne. Dávám poslední pokus, špička drží, hrnu to dál a nic mě nezastaví. Project done.

Hvězdná Relikvie 8B/B+

Yesterday I managed to climb Relikvie Smrti 8A+/B and also its prolongation Hvězdná Relikvie 8B/B+ in the beautiful overhang at Szklarska Poreba.

Actually, this is a traverse over the edge of the overhang, in the crux one needs to engage the toe and rely on it with most of the bodyweight. This doesn't suit me well, unfortunately I cannot cheat with power much here. It took three visits to get over the crux and finish Relikvie Smrti. And once I'm done, I go for the prolonged version - the whole climb goes to the left through Star gate. I fall once and then the guys from Liberec join me. There is a hard spot and I need several attempts to overcome it. And the toe is getting weaker. I make one last attempt and the toe stays at its place, so I push further and nothing can stop me! The project is done.

Žádné komentáře: