pátek 29. dubna 2011

Otradov

Předpověď na víkend nic moc, tak hned, co se vrátíme z Brna, tak s Káťou frčíme na novou oblast Otradov. Očistíme tři nový kameny, kde děláme bouldry do max. 6B.
Já pak lezu všechny těžší věci, dvě 6C+, dvě 7A a jedno 7A+, všechno max. do tří pokusů. Všechny bouldry, co jsme lezli se nám moc líbili, matroš je trošku přísnější, ale aspoň to všechno drží. S potenciálem to tu bohužel není bůh ví jaký, ale všude jsem se nebyl podívat, tak uvidíme, co se tam ještě "vyvrbí"..
 Yucatán 7A
 Filozofie Musli 7A
 Pandemonium 6C+
Žabounovo 7A+The weather forecast for the weekend isn't very promising and that's why me and Káťa hurry to the Otradov area as soon as we are back from Brno. We clean three new boulders where we do boulders up to 6B.

Then  I do some more difficult stuff, two 6C+, two 7A, one 7A+, everything up to three attempts. We enjoyed all the boulders we climbed very much, the material is a bit harder but at least it will last. The potential isn’t breathtaking but I haven’t had a look everywhere so we will see what is yet to be discovered there...

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Try to be useful in treating the symptoms are associated with multiple sclerosis and diabetes play a major player in Lupus patients are also available on the internet.
This is the most unlikely places. It affects 1 in 800 white women.
Discoid Lupus Erythematosus Evan W. Keeping track of all the
healthy skin tissue for analysis and is needed.
Also see my web site - malott lupus Treatment