pondělí 12. prosince 2016

Autopolis Vertigo Open 2016

Vánoce před námi, všude pohádky a cukroví, ale taky závod Autopolis Vertigo Open v Bratislavě - slovenský Mejcup. Po více jak dvou měsících závodního volna, tréninku a skal chci opět pocítit závodní atmosféru. Vertigo byla dobrá volba, skoro 200 závodníků, pěkné bouldery a atmosféra.

Kvalifikací procházím snadno, z 25 boulderů + 3 žolíků opravuji jen jednou, když se mi smekne noha na jednom z lehčích boulderů. Odpoledne proběhneme vánoční trhy a zpět na finále. To se leze Mejcup stylem, každý máme 3 pokusy na boulder. Jsem klasicky nervózní - je forma? Jedničkou a trojkou projdu lehce na první pokus, dvojka je hard po flathold chytech ze série Tokyo 2020 (https://www.facebook.com/mattyhorak/videos/10210398850841214/), druhým pokusem jsem nahoře, čtyřka odolává, ale ta není až tolik o lezení, jako spíše o skoku do výšky.

 Finále 2

 Finále 3

 To mi vynese 1. místo před Pištou Bednárem a Juro Ravasem. 


Vítězové by Michalkova

Teď trocha víc tréninku a útok na 8C?


The Christmas is coming, there are fairytales and candy everywhere, but there is also the Autopolis Vertigo Open competition in Bratislava, which is a Slovak version of Mejcup. After more than two months without competing, that were filled with training and rock climbing I want to feel the familiar vibe again and Vertigo is a good choice - almost 200 participants, nice boulders and great atmosphere. 

The qualification is a piece of cake to me - from the 25 boulders and 5 jokers I need only one second attempt, after my foot slips on one of the easy boulders. In the afternoon we check out the Christmas market and then return to the finals. It is climbed Mejcup-like: everyone has 3 attempts for each boulder. I'm nervous as usual - am I in a good shape? I climb the first and third boulder easily at the first attempt, number two is a hard boulder with flatholds from the Tokyo 2020 series https://www.facebook.com/mattyhorak/videos/102103988508412, and I finish it at the second attempt, the fourth boulder resists but this one wasn't about climbing as much as it was about high jumps.

My performance earns me the 1st place, I am followed by Pišta Bednár and Juro Ravas.

And now some training and then I'll attack 8C?

Žádné komentáře: