středa 15. června 2016

SP Vail - 7.místo

Poslední téměř dva měsíce plynou velmi rychle, téměř každý víkend závod, hodně cestování, únava a do toho trénink. Tento víkend se kolotoč závodů zastavil v americkém Coloradu, ve Vailu. Poprvé jsem byl na světovém poháru ve Vailu v roce 2008 a už tehdy jsem si to místo oblíbil, krásné čisté hory, velká sportovní akce GoPro Mountain Games a silový charakter boulderů. Do Colorada přilétám ve středu odpoledne, na letišti beru auto a frčím do města Silverthorne, kde nacházím útočiště u Iva Rouska, kluka který kdysi lezl s našim tátou a ke kterému jsme jako malí caparti chodili v Adršpachu pro vodu, svět je malej. Ve čtvrtek se jdu dopoledne proběhnout přírodou, z běhu je brzy pomalá chůze, místy sníh, vodopád, krása. Odpoledne jedu na registraci do Vailu, tam už to žije a město je plné stánků a lidí, všechny spojuje outdoor sport. 

 GoPro Games Vail

Colorado

Ráno nemůžu dospat závodu, v izolaci se to brzy hemží silou z celého světa, na řadu jdu brzy, hned jako čtvrtý. První kvalifikační kolmáč se mi daří druhým pokusem vylézt, dvojku máme hodně těžkou a přelézá ji jen Chon, trojka vypečená plotna a pro mě nula bodů, čtverka silovka a pád pod Topem, pětka koordinační skok a pohlídat si krok do Topu, dávám OS. Výsledek 2t3p mi vynáší 10. místo ve skupině a těsný postup do semifinále. Odpoledne rest, dávka ovoce, boulder beer a NBA.
Vail Boulder Event

Převislý boulder v kvalifikaci

Ráno cítím únavu z kvalifikace, ale na rozlezovce se cítím parádně, a tak se mi leze i během semifinále. První koordinační skok dávám těsně před koncem časového limitu, ve dvojce se mi daří na několikátý pokus udržet skok do stisků, blížím se k Topu, ale dochází mi šťáva, neuhlídám nohy a jdu k zemi. Trojka zase skok, který i napotřetí zvládnu, špatná přídrž a Top - bohužel Top není až tak dobrý, jak očekávám, nedaří se mi jej udržet a zase zem - to bylo blízko. Čtverka plotna, ladně udělám úvodní krok, který pak všichni lezou jinak, a vršek si už pohlídám, překvapuji sám sebe.

Výsledek celkem slušný - 2t10p a 4 zóny, dlouho se držím nahoře a nervózně čekám, jak se bude dařit i těm nejlepším, postupně se sunu dolů, tentokrát mi finále těsně uniká a končím na 7. místě! S výkonem jsem moc spokojený, vlastně moc nechybělo, abych semifinále i vyhrál, tohle kolo mi sedlo.

Semifinále by IFSC live stream

Happy po 1.boulderu


Finále je až odpoledne, vracím se do Silverthornu, s Ivem koukneme na finále online a jdeme na oslavu narozenin, kde se schází asi 20 Čechů. Ráno brzy vstávám, na letišti mi oznámí že už pro mně není místo v letadle, čekám dalších 8 hodin na jiný spoj a společně s rakouskou repre dorážím zpět do Evropy.

Colorado


V celkovém hodnocení SP jsem se posunul na 7. místo, zbývá jeden závod a to v Mnichově, kde se loni dařilo, bude i letos?
  
Last two months run pretty quickly, almost every weekend I'm on a competition - lots of travelling, training and weariness. This weekend it brought me to Vail, Colorado, USA. First time I was there in 2008 and I have already grew fond of this place then: nice clean mountains, the GoPro Mountain Games event and power boulders... I fly to Colorado on Wednesday and from the airport I move to the town of Silverthorne by car. I find a shelter at Ivo Rousek's – Ivo is the guy who had been climbing with my dad in the past and to whom we were coming for water in Adršpach when we were little kids – the world is so small. On Thursday afternoon I go running in the countryside and soon I start walking slowlysnow, waterfall… Amazing. In the afternoon I go to Vail to the registration. The town is already full of stall and people, all sharing their passion for the outdoor sport. 

In the morning I'm so excited about the competition that I can't sleep. Soon the isolation is full of people from all corners of the world, I start the qualification fourth. I manage to climb the first qualification vertical on the second attempt, the boulder number two is very hard an only Chon finishes, number three is a zero for me again, number four is a power thing and I fall from under the top. Then I climb number five OS – it needs a good coordination. With a score 2t3p I'm on the 10th place and pass to semifinal closely. In the afternoon I have a rest, some fruit, boulder beer and NBA.

Next morning I'm tired but during the warm up I feel great and so I do during the semifinal. I do the first coordination leap right before the end of the time limit. With the next boulder I get very close to the top but I get tired and am betrayed by my legs and fall. Number three also requires a leap which I do, but then the top is too hard to hold and I end back on the ground – that was really close. With number four I surprise myself as I graciously get over the first move, which the others do differently and then I don't let the top slip.

The result is not bad at all - 2t10p and 4 zones, I stick at the front position for a long time and watch nervously how others are doing, the best ones in particular. Gradually, I'm moving down and this time the final is without me as I end up 7th. Nevertheless, I'm satisfied with my performance – actually I was was close to winning the semifinal.

The final takes place in the afternoon so I go back to Silverthorn and watch it online together with Ivo. After that we go to a birthday celebration where there are about 20 Czechs. Next day I get up early but at the airport I'm told that there's no space for me in the plane so I have to wait 8 hours for a next flight and fly to Europe together with the Austrian representation team.

I moved to the 7th position in the overall World Cup score, there is one more competition missing – the one in Munich, where I was doing well last year. Will I succeed again?

Žádné komentáře: