pondělí 20. června 2016

Bouřlivý Víkend

Závody se na chvíli zastavily a konečně byl čas vyrazit ven a užít si skal. Předpověď nebyla nejlepší, ale nakonec jsme s Kačkou zvolili boulder akci na Děčínském Sněžníku. Na registraci bereme průvodce na nově otevřený sektor a těšíme se na novinky. Na začátek volím boulder Štěstí 8A, dlouho mi nejde odlepit zadek od země, ale jak ho jednou odlepím, už boulder dolezu Až na ten úvod celkem pěkné kroky.

Štěstí 8A by Katka Matejickova

Jdeme dál a zastavujeme se u Big Airu 8A. Dlouhý nátah do hrany stropu s nohama na kameni a pak náskok do obliny s tím, že se musíš vyhnout kameni na zemi. Naskakuju, poskakuju, už je docela teplo a doskoková oblina nezabírá. Přesunu se o kousek vedle na Kýlu 8A, necelou půl hodinku sedím pod boulderem a laboruji nad prvním krokem, pak za mnou přijde Kačka a najednou to jde.

 Big Air 8A by Katka Matejickova

Kýla 8A by Katka Matejickova

Pak leze Kačka, začíná pršet, tak se jdeme schovat. Po dešti čekáme, svítí slunce, takže kameny usychají rychle, ale je jak v prádelně. Snažím se zvednout zadek v Pumpě 7B+ a V-Poweru 8A, u Pumpy se daří, u V Poweru ne.

Úkryt před bouřkou pod V Power by Standa Mitáč #emontana

Přichází další mrak a kameny jsou zase pod vodou. Po dešti koukám, jestli by se ještě něco v okolí nedalo polézt, ale všechno je mokré. Odevzdávám závodní lístek, do výsledku se počítá 8 nejtěžších boulderů, pro mě to jsou celkem jednoduché počty, bouldery mám přelezené 3, ale i tak se kvalifikuji do finále na 4. místě. 
Sněžník by www.chmi.cz

Finále se i při drobném dešti rozjíždí, leze se pod plachtou a vypadá to, že se finále snad i odleze, já svůj pokus ještě stihnu a daří se mi vylézt první finálový boulder na OS, pak začíná lejt jak z konve a finále se ruší. Všichni zmoknou na kost, ale i přes to mají úsměv na rtech a dobrou náladu.

Finále by Standa Mitáč #emontana

Finálový kousek by Katka Matejickova

Na chvíli se zajedeme kouknout do Ostrova a rozhodneme se jet večer domů a ráno na Bor, kde je Kozlík a hlásí, že tam je celkem slušně. Po desáté šlapeme do kopce, dáme rozlez u Monstra, přichází bouřka a Kačka při začínajícím dešti přelézá po velkým boji svůj big projekt Vlčí Kožich za 6B. 

Projekt Dr. Doolittle - Hell by Katka Matejickova

Jdeme se schovat pod Barrandov, v převisu déšť nevadí, a tak se naladím do projektu, který vede z Knock Outu přímo Lucha Libre, krásnými silovými kroky a vlhkým výlezem probíhám druhým pokusem - Puroresu 8A. Klasa možná i jen 7C+, ale linie je to luxusní. Dál se snažím rozlousknout kroky v projektu v díře pod Dr. Doolittle, ale na nic nového nepřicházím. Jdeme k Pokémonovi, chvilku si osahám zavlhlé lišty v projektu a pak si vylezu novinku Charmander 7B. Kačka zkouší taky, jak se leze v mokru, na závěr dnešního lezení volím tréninkově Pověsti Staré Prahy 7C+/8A? 

Pověsti Staré Prahy 7C+/8A repeated by Katka Matejickova

The competitions are on hold right now so we finally have some time to spend outdoors, enjoying the real rocks. The forecast isn't favourable but in the end Kačka and I choose a boulder event at Děčínský Sněžník. We také a guide of a newly opened sector to the registration and we are lookig forward to the news. To begin with I choose Štěstí 8A, and after long effort to lift my butt from the ground I climb it. Apart from the beginning the moves are really nice.


Then we stop at Big Air 8A. A long reach to the edge of the ceiling with the legs on a rock and then there is a jump during which one has to avoid the rock on the ground. I'm trying but it's quite hot already and I can't do the jump. So I move to a nearby Kýla 8A, where I spend almost half an hour trying to figure out the first move. Then Kačka comes to me and suddenly I can do it. 
 
Kačka climbs, too, but it starts raining, so we hide. When the sun comes out again, the boulders dry up quickly but the air is very moist. I keep trying to lift up my butt again, in Pumpa 7B+ and V‑Power 8A but I succeed only with Pumpa.

Another rain and the boulders are soaked again. I'm looking for something to climb but all in vain, so I submit my score card. The eight hardest boulders count but for me the calculation is easy as I managed to climb only three boulders. Nevertheless, I pass to the final from the 4th place.

During the final we climb under a canvas and I finish my first boulder OS but after that it starts raining hard and the final is cancelled. Even though we get wet, everyone is cheerful.

We go to Ostrov for a while and decide to come back home in the evening and go to Bor the next day as Kozlík is there and says the weather is tolerable. After 10 a.m. we go uphill and after the warm up at Monstrum a storm comes and Kačka climbs a big project of hers – Vlčí kožich 6B.
 
We hide under Barrandov. The rain doesn't get under the overhang, so I go for a project leading from Knock Out straight to Lucha Libre – and I get over the great power moves at the second attempt – Puroresu 8A (or maybe just 7C+, but the moves are amazing). Also I try to figure out the moves in the hole under Dr. Doolittle but I have no idea how to do it. Then I climb a new boulder Charmander 7B and to conclude today's climbing I go for Pověsti Staré Prahy 7C+/8A? 

Žádné komentáře: