čtvrtek 6. listopadu 2014

Swiss Trip a první 8C

Na podzim byl na plánu výjezd do Švajcu a tak vyrážím s Kačkou a Stráníkama na 14 dní do Magic Woodu a okolí.

 
Magic Wood

První dva dny trávíme v Magic Woodu a hned první den se mně podaří přelézt dvě 8B – Deep Throat, Riverbed a jedno 8A – Nano Sex. Deep Throat mě hodně sedl a po vyzkoušení kroků dávám na druhý pokus, za mě velice sjízdné B, Riverbed potrápil o něco více. Další den přidávám vysoké Arkanum za 8A a nalézám do Practice of the Wild za 8C. Kačka si doleze svůj dlouhodobý projekt a nadějně rozleze Oh Birgit 6B+.

 Riverbed 8B

Po dvou dnech přichází do Magic Woodu ošklivé počasí a tak přejíždíme více na jih Švýcarska a to do Brione. Brione jsme si ihned zamilovali, sice zde není kvantum boulderů, ale krása jednotlivých linií je nesmírná. První den lezeme u řeky a daří se přelézt Ganymede Takeover 8A+, Frogger 8A a Fake Pamplemouse 8A. Ještě nalézám do Flash Flood za 8B, ale lišty jsou na mě příliš malé.

 
 Brione

 Ganymede Takeover 8A+

 Kačka v Brione

Druhý den se jde do kopce, kde dávám krásné Molunka 7C a Cella Door 8A, a i Kačka se tu protáhne v krásných boulderech. Pak se vydávám hledat General Disarray 8B, který asi po třech hodinách nacházíme. General je další z top linií, lehčí začátek a pak krutý stisk ze kterého se dělá těžký náskok do poměrně dobré lišty. Asi až po hodině se mě daří zdomácnět ve stisku natolik, že jsem schopen udělat klíčový krok. Pak dávám ostrý pokusy a druhým pokusem slavím přelez. Poté ještě s Kačkou kousek opodál očistíme pěkný kámen a užíváme si krásy Brione.
 
 Cellar Door 8A

V Magicu je stále dost sněhu a tak volíme na další tři dny Chironico, kde nám dělají milou společnost Kozlovci a Mařkovci. Je krásně a tak lezu bez rest daye, daří se mně přelézt Rain Dogs 8A, Placebo 8A Flash, Shadowfax 8B a jednokrokové Dick Doof 8A. Shadowfax je jeden z boulderů, který mě totálně sedl, strop s lištama jsem proběhl za 10 minut. Kačka v Chironicu trošku hledá ty správné bouldery a nakonec se usadí pod 6A+, které hezky vyleze.


Magic se již zdá být ok a tak přejíždíme zpět. Les je ještě hodně mokrý, ale sníh už nikde a kameny jsou každým dnem sušší a sušší. Cíl mám jasný a to nalézt zpátky do Practice of the Wild 8C a to dolézt. První den je začátek dost zavlhlý, ale klíčové kroky jsou suché a tak ladím a programuji. Druhý den je na tom začátek o něco lépe, rozlézám se a druhým pokusem přelézám!!!! Mám ohromnou radost, dávám své první 8C a to takovou krásnou linii. Ten den slaví úspěch i Kačka ve svém 6B+ a tak slavíme.
 
 Practice of the Wild 8C

  Practice of the Wild 8C

Oh Birgit 6B+
Další den následuje rest day a tak se vydáváme do vesničky Avers-Juf.

 
 Avers

Ve čtvrtek mám na plánu zkusit Flash Steppenwolfa 8A+/B, ale ve Fleši shořím a nakonec jsem rád, že po hodině boulder přelézám. Pro mě těžší než ostatní Bejda v lese, ale možná už byla znát únava z celého výjezdu a rozsekané prsty. 

 
 Steppenwolf 8A+/B

Ten den ještě nalézám do New Base lIne 8B+, ale moc se nechytám. Zbylé dva dny se již držím na nižších číslech a vylézám si Hydromancera 8A, Intermezzo left 7C+ a Tornádo 8A, nový boulder od Štěpána.
 
 New Base Line 8B+Tornado 8A

Výjezd se nachýlil ke konci, zpět do ČR se nám moc nechce a raději bychom ještě užívali krásného počasí a boulderingu ve Švýcarsku, tak snad zase brzy.

A nakonec VIDEOWe had a trip to Switzerland planned for the autumn, so me and Kačka and my brother and his wife set off to Magic Wood and surroundings for 14 days. We spent the first two days in Magic Wood and right on the first day I manage to climb two 8B's, Deep Throat and Riverbed, and one 8A - Nano Sex. On the following day I add Arkanum 8A and start Practice of the Wild 8C. 

After two days the weather spoils so we move more to the south to Brione. We immediately fell in love with it, although there aren't many boulders, they are amazingly beautiful. On the first day we climb by the river and manage to climb Ganymede Takeover 8A+, Frogger 8A and Fake Pamplemouse 8A. I also start Flash Flood 8B but the crimps are too small for me. 

On the following day we go up the hill, I send Molunka 7C and Cella Door 8A and find General Disarray after some three hours of searching. Gerenal is another of top lines, an easier start and then a tough grip and a difficult jump to a relatively good crimp. After an hour I become comfortable in the grip to be able to make the crucial step. Then I have attempts and make it at the second attempt. Then we clean a nice rock nearby and enjoy the beauties of Brione. 

There's still a lot of snow in Magic, so we go to Chironico for three days. IT's nice and I climb without a rest day, I manage Rain Dogs 8A, Placebo 8A Flash, Shadowfax 8B and one-step Dick Doof 8A. Shadowfax is one of boulders that totally fits me, I ran through the ceiling with crimps in 10 minutes. 

Then we return to Magic, the boulders are drying off. I work on Practice of the Wild 8C, tuning it up and making the program and on the following day I make it! I am really happy, it's my first 8C and in such a nice line. 

Then we have a rest day and go to Avers-Juf village.

On Thursday I try Steppenwolf 8A+/B but it doesn't work in Flash and after an hour I am happy to get over. I also start Base line 8B+ but don't succeed. On the remaining days I stick to lower classes and climb Hydromancer 8A, Intermezzo left 7C+ and Tornado 8A, a new boulder by Štěpán. 

The trip is coming to its end, we don't want to go back home and would prefer enjoy the nice weather and bouldering in Switzerland, so hopefully we will be back soon. 

5 komentářů:

Adam řekl(a)...

Tak konečně sis vylezl TO číslo. My jsme věděli, že na to máš:D Gratulace;) Co bude další?.)

NOO NOO řekl(a)...

Díky:) Další na programu je vysoká hrana na Boru a o vánocích bych rád do Fontu.

Jan Kubíček řekl(a)...

pardání výkony! :)

Anonymní řekl(a)...

konečně sis koupil pořádnou čepici :)

Ivana Reznikova řekl(a)...

Paráda Marťo, mám ze tebe radost!
If