neděle 23. listopadu 2014

M.E.J.C.U.P. 2014

Konec roku se blíží a s ním i největší boulderingová akce u nás a to Mejcup. Závodníků více jak 300, 30 kvalifikačních boulderů, finále show a afterparty. Kvalifikace klasika, lezení od 7 ráno a všechno rychle honem, v 10 mám hotovo s výsledkem 30b/36p o jeden pokus končím za Adamem Ondrou. Po kvaldě odchytám Kačku na venkovních kamenech a užívám si boulderingovou atmosféru. 

Mejcup 2014


Příprava na Finále by Lukáš Bíba

Finále probíhá v novém systému, baby vyhraje Peťa Růžičková a pěkně jí sekundujou i další baby. Naše finále jsem si hodně užil, skoky po velkých oblinách, nejlepší atmosféra, to nej. První boulder dávám z první, ve druhém mi ujede noha, ale druhým pokusem napravuju. Na třetím boulderu se nám nedaří udělat první krok - skok -, po zlehčení skáču a pohladím si Amuerte dřevěnou kouli, která je zavěšená jako Top. Adam taky skáče, ale nedává a bitva o trůn je stále otevřená. Na poslední boulder se mnou a Adamem postupuje ještě Štěpán. V prvním pokusu padám při kroku do Topu, druhý pokus si užívám a Topuju. Adám dává z první bomby a vítěží. Já tedy druhej a Štěpán třetí.

Finálová dvojka by Lukáš Bíba

Mejcup finále b.3 by Radmil Schneider

Mejcup finále b.4

Finální kousek by Láďa Střílek

Párty do rána ve skvělé komunitě boulderistů a dobré muziky, díky za celou akci!The end of year is approaching and s is the biggest bouldering event in the country, Mejcup. More than 300 participants, 30 boulders in the qualificaiton, a finals show, and an after-party. The qualification as usual, climbing from 7 a.m. and everything in a hurry, I'm done at 10 and with my result 30p/36a I am one attempt behind Adam Ondra. After the qualification I catch up with Kačka on rocks outside and enjoy the bouldering atmosphere. 

The final is in a new system, Peťa Růžičková wins in the women's category, nicely seconded by other gals. I really enjoyed our final, jumps on big curves, the best atmosphere. I make the first boulder at the first attempt, my foot slides on the second one but I make up for it at the second attempt. On the third boulder, we don't manage to do the first step - a jump -, after an adjustment to make it easier I jump and touch the Amuerte wooden ball, which is hanging as the top. Adam also jumps but does not make it and the game of throne is still open. Štěpán also makes it to the fourth boulder with me and Adam. In my first attempt I fall down in a step to the Top, I enjoy the second attempt and make it to the top. Adam makes is at the first attempt, which makes him the winner. So me on the second place nad štěpán on the third one. 

Then a party until morning in a great community of boulder climbers, thanks for the whole event!

Žádné komentáře: