pondělí 10. června 2019

Holštejn v akci

Léto bije a jedno z míst, kde se dá trošku zchladit, je Holštejn. Během posledních 14 dní se mi tu podařilo přelézt Humiditu Extension 8B a novinku Janju, také za 8B. Humidita je traverz celou holštejnskou jeskyní, hodně kroků, ale žádný extra těžký. Dneska po rozlezu dávám druhým pokusem. Další výjezd na Holštejn byl trochu fiasko: ve Sloupu řeka, Holštejn celý mokrý, skončím tedy až u Kiliána, kde je celkem dobře, a zkouším starý projekt. Pomalinku přicházím na klíč, poulámu, co jde, a po dvou hodinách je hotovo. Musí se jednou hodně zabrat, možná je to 8B, možná 8A, těžko říct, špatně se to hodnotí. Snad už chyty budou držet.

Janja 8B FA

Naposledy jsme byli na Holštejně včera ráno, je hezky chladno, asi poslední možnost pěkně si zalézt před nastupujícími tropy. Mám tu rozjeté kombo – ze Sněžného Jara dolézt Leda Kostí. Pěkné nové kroky. A těžké. Než dám ostré pokusy ještě ladím betu – první část 10 kroků za cca 8B/B+ a pak crux z Leda Kosti. V kuse se mi daří dolézt do Leda Kosti, ale tady je bez nákoleníku zle.

Project

Hot summer has come and Holštejn is one of the few places where one can cool off a bit. During the last two weeks I managed to climb Humidita Extension 8B and a new Janja 8B boulder. Humidita is a traverse through the Holštejn cave with lots of moves, luckily none of these is extra hard. Today I finish it at the second attempt, right after warming up. The next trip to Holštejn was a bit of a fiasco as there was a river in Sloup and Holštejn was soaked, too, so I ended up at Kilián and tried an old project. I slowly find a key to it, break off some holds and two hours later it's done. Maybe it's an 8B, maybe an 8A, hard to say. I hope the rest of the holds won't break off...

We made our last visit to Holštejn yesterday in the morning, the weather was quite cool and it was pretty much the last opportunity to enjoy climbing before the wave of tropical weather comes. I have a work in progress here: a connection of Sněžné Jaro and Leda Kost, with many cool and hard moves. First I work on a beta of the first 8B/B+ part with 10 moves and also the crux of Leda Kost. I get to Leda Kost but without a knee protector it's too cruel.

Žádné komentáře: