úterý 18. června 2019

1. místo Boulderzávody Praha, další dobývání Holštejna

V sobotu proběhlo první kolo boulderzávodů v Praze. Na výlet do skal je vedro, takže v rámci tréninku je to dobrá volba. Kvalifikací proletím celkem rychle a v deseti boulderech dávám 5 oprav, nejvíce potrápí klasicky kolmice, kde se musí přeťapat sklopená struktura. Odpoledne nejprve sledujeme finále holek, kde se nešťastně zraní Lenka Slezáková. Ošklivě si poraní koleno při dopadu na matice – snad bude brzy ok. Ve finále je nás jen 8, což je fajn změna oproti ČP a rychle to odsýpá, bouldery mají jak koordinaci v jedničce a techniku ve dvojce, tak sílu ve trojce a čtyřce. Jednou zaváhám jen na nástupu jedničky, kde se musí naskočit startovní chyt a naproti se zastavit špičkou, zbytek jde hladce. Nejvíce se zapotím u trojky v zápase s velkými zelenými squadra holds. S výsledkem 4T5P vítězím, na druhém místě končí stále se zlepšující Kuba Skočdopole se třemi bouldery a třetí Rishat Khaibulin se dvěma topy. Díky pořadatelům za závod.

Na pondělí hlásí venku dýchatelně, a tak razím brzy ráno na Holštejn. Dorážím po sedmé hodině a na skále už visí Štěpán obléhající Leda Kost 8B. Já jdu po rozlezu na projekt ze Sněžné Jaro-Leda Kost, cca 8C, ještě doladím kroky a mám i jeden skvělý pokus, kdy padám až v závěrečných krocích pod Topem. Chvíli to rozdýchávám a vím, že dnes už lepší pokus nebude, tak snad brzy zpět.

8C projekt

8C projekt

On Saturday the first round of the "BoulderZávody" competition took place in Prague. The weather was too hot  for a trip to the rocks, so it was a good training opportunity. I'm done with the qualification quite quickly, I need five second attempts for the boulders, the verticals with a slanted structure are the worst, as usual. In the afternoon the women's final takes place. Lenka Slezáková hurts her knee pretty badly, hope she'll be OK soon... There are only 8 of us in the final, which is a nice change after the Czech Cup and it makes the final brisk. There are some coordination boulders (number one) as well as technical (number two) and power ones (number three and four). I only hesitate once, at the beginning of the first boulder where one has to jump to the hold and stop with a toe, the rest is okay. The third boulder gives me the hardest time, with all these big green squadra holds. I win with the score of 4T5P, Kuba Skočdopole, whose results are constantly improving, is second (3 tops) and Rishat Khaibulin (2 tops) third. Thanks a lot to the organizers for this event.

On Monday the forecast promises more pleasant temperatures so I head for Holštejn early in the morning. I arrive a bit after 7 a.m. and find Štěpán climbing Leda Kost 8B. I warm up and then proceed with the project: Sněžné Jaro-Leda Kost, about 8C. I work on the moves and make one promising attempt, but I fall from the final moves under the top. I need to chill out a bit and I know well that today this was the best I could do. I hope to get back soon, though.

Žádné komentáře: