pondělí 3. prosince 2018

Booom Atom 8B+, Ion 8B, Blitz 8A+ in Sachsen

V práci mám naděláno a venku je podmínka, takže v pátek jedu ven a volím mega převis v Sasku, od doby, co Magnus přišel na nový program v Ionu 8B, mám převis v hlavě. Mám trochu obavu ze zimy, ale z auta a kopce sem vyhřátý tak akorát na krátkou session. Po rozlezu se hned pouštím do Iona, dochází Magnus, každým pokusem dolézám výš a výš a po chvíli je hotovo. Boží boulder!

Ion 8B

Hned se pouštím do SD verze, což je samostatně dost možná nezopakované 8A+. A když se to spojí s Ionem, je z toho Atom za 8C, to je výzva. Pro SD vymýšlíme s Magnusem dvě varianty, buď dlouhý náskok, nebo pobrat malý stisk a těžké zašpičkování proti. Lezu přes stisk a když je zkrokováno, dávám pokusy. Po několika pokusech se probiju přes úvodní kroky a pokračuji dál, únava z úvodu je znát, ale nepouštím a posílám Atom. 8C by ve světě určitě neobstálo, za mě je to sjízdné 8B+.

Atom 8B+

Nalézám ještě do vedlejšího, také možná nezopakovaného, Blitz za 8A+, kroknuto je hned a myslím si, že to bude rychlá akce, ale už jsem celkem prochladl a tělo nefunguje, jak má, takže si musím na přelez několik pokusů počkat .

Blitz 8A+

S Magnusem ještě zaběhnu na traverz za 8A/+ naproti v kopci, dám i jeden nález, ale chyty jsou překvapivě vlhké, takže nemá cenu se tu vysilovat. Přejíždím do Labáku, vyběhnu k Playbojovi za "8A", daří se mi vymyslet trochu lépe klíčový krok, ale kroknuto stále není. Ještě zaběhnu na Karate Kida 8B, kde jsem už dvakrát za nepodmínky neuspěl. Tentokrát to drží, ale slabota už je mocnější a čas na odpočinek už nemám, musím domů, takže zase příště.


I'm ahead with work and the conditions are good, so on Friday I take a day off and drive to the overhang in Saxony – it's been on my mind since Magnus found a new programme for Ion 8B. I worry a bit that it will be too cold there, but from the car and going uphill I'm warmed up enough for a short session. After warming up some more I start with Ion. Magnus comes, I get a bit further with every attempt and after a while it's all done. What a cool boulder it is!

I start climbing the SD version immediately. By itself, it is an 8A+, and possibly unrepeated. Together with Ion it makes Atom 8C, a true challenge. Magnus and me find two versions of the SD climb, either a long jump or a tiny grip and a hard toe. I choose the latter and after trying the moves I start with the attempts. After several of them I get through the initial moves and keep going. I'm quite tired from the beginning but I don't give up and send it. I guess it wouldn't pass for an 8C in the world, I'd say it's rather an 8B+.

I start climbing Blitz 8A+, another unrepeated boulder next to Atom, the moves go well and I think it's gonna be quick, but I've already gotten cold and my body doesn't work well, so it takes me several attempts to finish.

We also stop at the 8A/+ traverse on the opposite hill, I try to climb it but the holds are soaked there's no point in wasting energy here.So I drive to Labák and run to Playboy "8A", I make up a better way to get over the crux move, but still don't get all the moves. I move to Karate Kid 8B, which I have failed twice because of bad conditions. This time the conditions are better but I'm too weak already and don't have time to rest, I must go home, so maybe next time.

2 komentáře:

fox R řekl(a)...

Fantazie Marťas. Strop, Síla, velký kroky, rychlost přelezů, porno.

NOO NOO řekl(a)...

Díky Tome! Ve stropech se cítím jako doma:)