středa 16. května 2018

Master of Rock Direct 8A, SD 8B

Venku je neobvykle sucho, předpověď hlásí ochlazení, a tak po dlouhé době měním prostor haly za čerstvý vzduch na Ostaši. Razím poměrně brzy, sice je ještě teplo, ale odpoledne má přijít déšť. Po třetí hodině odpoledne máguji výlez Master of Rock Direct za 8A a po půlhodince pokusování se mi daří přelézt tuto krásnou převislou hranu.

Hned si pod boulder i sedám a zkouším variantu ze sedu, která ještě není přelezená. Trochu bojuji s teplem, po úvodních krocích se lehce zpotím a oblá díra na hraně nezabírá, jak má, nicméně po další půlhodince vše klapne i ze sedu - klasa spodní hranice 8B.

Poslední jasnou variantou je do Master Of Rock Directu dolézt z Louise Armstronga, přidat tedy traverz za cca 8A, což by celé mohlo dát 8B+? Opakuji si kroky, pomalu se začíná ochlazovat, dochází polský kolega, a párkrát se mi podaří dolézt až do posledního těžkého kroku, ale sil po úvodním lezení už moc není, prsty fňukají, a tak se pro tuto variantu budu muset někdy vrátit. Pěkné odpoledne venku!

Master of Rock Direct

It is unusually dry and the forecast says it will get cold soon so after long time I trade the gym for some fresh air at Ostaš. I set off quite early, it's hot but in the afternoon it is supposed be raining. At 3 p.m. I chalk Master of Rock Direct 8A and after half an hour of attempts I climb this beautiful overhanging edge.

I sit under the boulder and try the version from the sitting that has never been finished before. I struggle with the hot weather, after the first few moves I get a bit sweaty and can't grab the round hole on the edge properly but another half an hour later it works out for me - the grade is at least 8B.
The last obvious version is to get to the Master Of Rock Direct from Louis Armstrong, that is to add an 8A traverse, which could in the end make an 8B+ together with the rest? I repeat the moves, it's slowly getting colder, a Polish colleague comes and few times I get to the last difficult move but I lack power after all the earlier climbing and my fingers are really crying so I'll have to come back to do this version again some day in the future. A very nice afternoon outdoors!

2 komentáře:

fox R řekl(a)...

Noo noo zase ve skalách! Super.

NOO NOO řekl(a)...

Jo a chtělo by to víc! :)