pondělí 12. března 2018

ČP Praha - 1.místo!

Druhé kolo ČP se konalo na BB v Praze za poměrně slušné účasti. Prostor BB je pro závod ČP tristní, málo místa, v kvalifikaci si závodníci padají na hlavu, ve finále je pro diváka dost těžký úkol sledovat výkony závodníků. Jistě, závod proběhnout musel kvůli nominacím do repre, ale možná by bylo lepší, kdyby z toho byla "uzavřená" akce pro ty, kteří mají ambice reprezentovat (?).

Kvalifikace byla tentokrát v lehčím duchu než v Jablonci, nicméně vlivem jediného pohybového boulderu v závodu (chceme jich víc) dávám všech 8 boulderů  na více pokusů než v Jablonci, a to na 11 pokusů. Koukneme se na poměrně dramatické ženské finále a jdeme na to my.

První boulder vede po krásných černých strukturách, boulder ukončím v závěrečném průtlaku, za mě nej boulder finále. Dvojka přináší lezení okolo klouzavé hrany a závěrečný náskok, dávám hned. Trojka je silové lezení po modrých boulích, boule mi kloužou a na program nepřijdu, dávám posledním možným pokusem. Poslední boulder po aix strukturkách, nic zvláštního, jen si pohlídat průtlak do Topu, OS. Se třemi bouldery vítězím a natahuji šnůru vítězství na Českém poháru, druhé místo zaslouženě získává Kuba Konečný a třetí Štěpán, který si výrazně polepší po kvaldě. Po konci závodu ještě prubnu jedničku a prvním pokusem jsem v Topu - jaký rozdíl: lézt pod pětiminutovým tlakem a bez tlaku, ale o tom jsou závody. 

4. finálový boulder by Standa Mitáč

The second round of the Czech Cup took place at the BB in Prague and the number of participants was pretty good. However, the BB does a poor job as a setting of the Czech Cup, as there's not enough space. During the qualification the competitors fall on their colleagues and during the final it's really difficult for the audience to see the perfomance properly. Sure, the competition had to happen because of the nominations to the representation team but maybe it would be better as a "VIP" event for those who want to join the representation?

This time the qualification was easier than in Jablonec but as there was just one dynamic boulder (we want more of these), I actually needed more attempts (11) to climb all the 8 boulders, than I needed back in Jablonec. We watch the thrilling women's final and then it's our turn.

The first boulder is also the best one, at least in my opinion - there are cool black structures and I end in the final mantel. The second boulder has a slippery edge and a jump to the top, I send it immediately. Number three is a power boulder with round holds which slip a lot and I can't find the programme. I finish it at the very last attempt. The last boulder has the aix structures, nothing special, I just have to be careful with the mantel to the top, OS. With my three boulders I won, Kuba Konečný earned the second place and Štěpán was third. After the end of the competition I tried the first boulder once again and at the first attempt I reached the top. What a difference it is to climb under the pressure of the 5-minute time limit and without it. But that's what the competitions are about.

Žádné komentáře: