pondělí 18. prosince 2017

Sednul sem si na Kost 8B+

Po úterním nezdaru, kdy byla celá Lidomorna po oteplení promočená na kost, se v sobotu opět objevujeme na Holštejně. Teplota lehce nad nulou, na skále už lezou Štěpán s Martinem Švecem a já jsem ready na ty mikrochyty v mém projektu - Sedni si na Kost za 8B+.

Sedni si na Kost 8B+

Zahřeju se pod Barikádou a prvním pokusem proběhnu boulderem Zkracovač 7C+. Přehodím matice pod projekt a opakuji kroky. Jde to dost ztuha. Než se prsty aktivují, uběhne alespoň půl hodiny, nicméně pomalu sedám na zadek a hle: konečně přicházím na to, jak se správně poštelovat na úvodní krok, a konečně se mi ho po čtyřech dnech podaří udělat. 

Sedni si na Kost 8B+

Po pauze začnu s pokusy, první krok jde paradoxně najednou relativně snadno, ale ty následující mě vždy uzemní. Pak se mi jednou podaří projít až do varianty ze stoje a tam už si přelez pohlídám. 

Sedni si na Kost 8B+ - Holštejn

Večer Brno a v neděli 3,5 h trénink session na Smíchoff se Štěpánem, Kubou Jedličkou a Rishatem - total destroy.

Pěkné svátky

After the Tuesday fail, when Lidomorna was totally soaked, we come back to Holštejn on Saturday. The temperature is slightly over zero, Štěpán and Martin Švec are already climbing and I'm ready for the micro-holds of my project Sedni si na Kost 8B+.

I warm up under Barikáda and rock the Zkracovač 7C+ boulder at the first attempt. So I move the mats under the project and repeat the moves. It's hard, it takes about half an hour until my fingers start working properly but I gradually get on my butt - and here we go, I finally manage to figure out the initial move and get through it after four days of trying.

After a break I start serious attempts and, surprisingly, the first move isn't a problem anymore, while the following moves keep stopping me. But suddenly I get into the standing version of the boulder and from it I make sure to finish.

In the evening I go to Brno and on Sunday I have a training session at Smíchoff with Štěpán, Kuba Jedlička and Rishat - a total destruction of the body :)

Žádné komentáře: