pondělí 7. října 2013

MČR v lezení na obtížnost - Zlín

Poslední dobou už jenom bouldruju, ale MČR s lanem si nikdy nenechám ujít, zvláště když se koná na stěně jako je ta ve Zlíně. Účast nebyla hojná, hodně mlaďochů a "nová" tvář Ondra Ďoubal. Kvalifikační cesty okolo klasifikace 9- se mi obě podařilo topovat s dalšími čtyřmi závodníky. Semifinále v pravým profilu stěny mi hodně sedí a s rezervou opět topuji, nyní už sám. 

Semifinále

Finále klasika, velký nervy než člověk nastoupí do cesty, pak už rozjezd a čekat než nateče. Cesta hodně nevyvážená, tak jako všechny cesty závodu. Začátek zbytečně těžkej, pak bouldr lepší chyt, bouldr...Dolízám do stropu, dva velký chyty a pak dvouprstovka na článek. Stopka pro druhýho Ondru Ďoubala a třetího Toma Bintera. Mě se podaří krok udělat, ale v něm nateče natolik, že padám v zápětí. Vyneslo mi to první místo!! takže spokojenost obrovská. Díky pořadatelům za krásnej závod, atmosféra ve finále byla nepřekonatelná a taky díky Kačce za podporu!

Finále

Stupně vítězů


I have only been bouldering lately but I never miss the Czech championship with a rope, especially when taking place on a wall as the Zlin one. There weren’t many participants, a lot of young climbers and a “new” face Ondra Doubal. Me and four other participants managed to top both qualification routes of approx. 9-.  The semi-final in the right profile of the wall suits me and I top again with a reserve, this time as the only one. 


The final is a classic, a lot of nerving before you step in the route, then you go ahead. The route is very imbalanced, just like all other routes in the competitions.  The beginning is unnecessarily difficult, then a boulder with a better hold, a boulder... I make it to the ceiling, two large holds and then a two-finger. A stop for the second Ondra Doubal and the third Tom Binter. I manage to do this step but fall down right after that. It brought me the first place! so I am really happy.  Thanks to the organizers for a nice competition, the atmosphere in the final was overwhelming, and also thanks Kačka for her support!

Žádné komentáře: