pátek 16. července 2010

Tak po dlouhé době na Boru

Tak jsem se poprvé o prázdninách vydal na Bor. Hlásili třicítky, ale nakonec bylo docela fajn, i trošku sprchlo, ale to bylo jen dobře, protože se hezky ochladilo. Vyrazili jsme jen na jeden den, tak jsme vzali i Verču a Endyho.

Po cestě se u Púčka stavujeme na borůvkách a nemile nás překvapí roj včel, který se zničehonic objevil ze země, takže pozor na to - mají "úl" hned u cesty, přímo pod Auty.

První zastávku dáváme na Posedu a Káťa hezky pokusuje v Lovecké sezóně. Pak dáváme zastávku na Hollywoodu, kde Verča trápí nějaké to 6B a já pokukuju po lince vedle Wrestlera, bude to super bouldr, a hlavně těžký! Ale ten dopad bude potřeba pořádně poladit. Mezi Verčinými pokusy si ještě zaběhnu na Zielone Krzyże7A, které po chvilce sezení a dumání nad startem dávám.

Pak jdeme dál ke Drakovi, Verča zase pokusuje nějaká ta 6áčka, béčka a něco se jí podaří poslat a můžeme jít dál na Romea 5A, kterého trápí pro změnu Káťa, a když se na něho posléze vracíme tak přelézá! Pod Shakespearem čistíme nový kámen, Škodíky, kde vznikají tři nová 6Béčka. Pak jdeme zpártky do kopce, stavím se na Vězení, kde dávám shodně na druhý pokus novinky od Vildy - 7A+ a 7A+. 

Pak jdeme dál, dávám Sharktale 7B+ OS, lezu to až úplně doleva, pěkný bouldr, leč trošku lehčí? Spíš 7B... Další zastávkou jsou 8Áčka od Ády. Nejdřív zkouším Psohlavce, nějak řeším začátek, po chvilce zapínám hydrauliku v levé ruce a můžu se tak věnovat dalším pohybům, ale tady taky končím. Lišta se ukázala jako moc malá a řezavá a do další to bylo daleko. No, ještě se tomu pověnuju, až bude trošku zima. Pak zkouším Harapse 8A, zase je výhoda být delší, ale překvapivě se po chvilce objevuji v dobrém bočáku a už nepadám! Dál jdu zkusit projekt asi padesát metrů napravo od Psohlavců, ale ani se v tom nehnu, klasa tak 8B? Nevím, je tam jedna strašně malá krysa, ve které jsem neměl ani náznak, že bych si chvilku podržel.

Tak jdeme pomalu zase dolů, zkouším ještě napojení z Dárců Orgánů Sd do 5 minut před smrtí, tak hoďku tam bojuju, a nakonec to vybojuju. První krok mě zase dost trápí a když ho udělám, tak spadnu v konci 5 minut, protože prostě dojde. Štěpán dal pracovní název Nepřiměřená rychlost, tak to nechávám, klasa 8A, s tím, že je to o to "lomítko" - jako např A/A+  těžší. Tak, a to je všechno...

Fotky - 1. Verča Offline left 6B-, 2.Káťa Romeo 5A, 3. Psohlavci 8A, 4. Nepřiměřená rychlost 8A, 5.Škodíci, 6.Andy

This was Martin's visit of Bor during the holidays. The temperature was fortunately lower than expected and the rain made the rocks cool, which was good. Káťa, Verča and Endy joined him, too.

After a trouble with bees they made a stop at Posed where Káťa tried Lovecká sezóna. Verča followed her example with a 6B at Hollywood and Martin checked a line next to Wrestler, which sure will make a great boulder one day. Also he climbed Zielone Krzyże7A.

At  Drak Verča tries some 6As and Bs, some of which she finally climbs and they move to Romeo 5A, which is Káťa's place of glory. They also clean a block under Shakespeare, Škodíci and it results in three new 6Bs. Then Martin climbs the news by Vilda 7A+ and 7A+. 

And Sharktale 7B+ OS, which he calssifies rather as a 7B... The next stop are the 8As by Áda. Psohlavci first. Unfortunately after making up the beginning he ends. The next one is Harapes 8A, where those who are tall are in advantage. Surprisingly he succeeds! And then he tries a project, 8B perhaps, but in vain.

On their way back Martin tries to connect Dárci Orgánů Sd and 5 minut před smrtí, and after an hour he wins the fight. The name Štěpán gave to the route is Nepřiměřená rychlost 8A. And that's it.

Photos - 1. Verča Offline left 6B-, 2.Káťa Romeo 5A, 3. Psohlavci 8A, 4. Nepřiměřená rychlost 8A, 5.Škodíci, 6.Andy

Žádné komentáře: