čtvrtek 8. července 2010

Pohlcení Magic Woodem

Hlavní plán pro tento rok byl bouldering, bouldering, bouldering + nějaký ten závod. "Ideální" boulderingovou oblastí na léto je právě Magický les, a tak jsme neváhali a vyrazili. Jedeme se Štěpánem a našima bábinkama. Škoda, že odpadla banda z Poličky. Razíme pětadvacátého večer a po dvanácti hodinách jízdy jsme na místě. Rozbalujeme svůj hangár...   ... a jdeme omrknout bouldry.

Pak lezeme stylem 2 dny lezení - den rest. V lezecký den vyrážíme do skal až odpoledne, okolo třetí, a lezeme do večera, protože právě po třetí hodině zachází slunce za kopec a jsou trošku podmínky. Rest daye vyplňujeme navštěvou Viamala šluchty a jezírka Heidensee a především koupáním na koupališti v Thusis, kde můžeme kouknout i na fotbal a Wimbledon.Co se týče přírody, je Magic wood opravdu "magický" - čistý, s ohromným množstvím kamenů. Atmosféru dokresluje řeka Rhona tekoucí v údolí. Jediný bordel, který v lese je, jsou erární bouldrmatky.

Počasí bylo naprosto "geniální", tedy aspoň v tom smyslu, že téměř celých 14 dní nepršelo. Tření nebylo nejlepší, ale hlavně že se lezlo!

A co jsem tedy potrápil? (tučně je vyznačeno, co jsem vylezl, normálně pak co sem zkusil, ale nedal...)

Riverbed 8B - Zkusil jsem to jen zkrokovat ke konci dne, ale bez úspěchu. Prsty byly v lištách nějak proti, ale i kdybych byl čerstvý, tak si myslím, že bych se tomu musel pověnovat víc než jen hodinku, dvě.. Je potřeba síla v prstech a taky určitě maximálková vytrvalost.

Jack´s Broken Heart 8A/A+ - Suprový bouldr, první krok shyb a pak pořád doleva do čím dál menších lišt. Kámen úrazu je dát patu k ruce, což mi moc nešlo. Dal jsem tomu asi půl hoďky a pak to vzdal. Rozhodně jeden z boulderů na, které bych se jednou chtěl vrátit.

 The Left Hand Of The Darkness 8A/A+ - Téměř strop, hodně těžké první dva-tři kroky za lišty, pak chvilku dobré chyty a na závěr správně založit patu a třikrát poskočit pravou rukou. Zkoušel jsem to hned po přelezení lehčí varianty, ale nebyla už nějak síla a jen jednou se mi podařilo udělat začátek. Vrátil jsem se na to za pár dní a po deseti pokusech, kdy jsem padal na začátku, jsem už nic neponechal náhodě. Myslím si, že je to klidně A+, o stupeň těžší než pravá varianta.


Muttertag 8A - Pro mě zakletý boulder. Patří mezi nejlezenější v MW. Dal jsem tam dvě hodinové sešny a nic. Občas to už vypadalo nadějně, ale ten první krok mi prostě nějak nešel. Možná jsem to pořád zkoušel blbě, šel jsem levou nahoru a kdesi na netu to šel Klančík naopak, ale to není omluva. Tak snad příště..

No Liberty 7C-8A - To rozpětí 7C-8A závisí na délce rozpětí lezce. V boulderu se totiž dělá dlouhý nátah do backhandu, který je pro kratší strašně těžký, to je první krok, pak už je to šestka. Já si tam dal asi 30 pokusů během hoďky a nakonec jsem to vylezl. Jo, a výhoda je taky mít silné rameno.

Big Jack 8A - Jedná se o pár lehčích kroků, kdy člověk naleze do Small Jacka 7C a tím jde nahoru. A právě nahoře se láme chleba. Je potřeba přebrat malé lišty, a daleko se natáhnout do madla. Mně to s mojí výškou vyšlo akorát, menší by to už museli řešit jinak. Pak ještě krok do dalšího madla a tady konec? No, já tady končil, dál už to byla samá "zelenina" zkusil jsem tam něco vzít a spadl jsem tak ze čtyř metrů patou na kámen a ještě teď mě to docela bolí.


The Right Hand Of The Darkness 8A - Stejný problém jako u jeho těžšího "dvojčete", akorát konec už je lehkký, za odměnu. V průvodci píšou 7C+/8A, ale myslím si, že 8A úplně v pohodě, zvlášť na místní poměry.

Batman 8A - Hned velde Muttertagu, skokové 8A, z lišty na půl článku strašně daleko. Chyběl mi kousek. Myslím si, že pro dlouhány je to o dost lehčí...

Octopussy 8A - Nejlezenější Áčko v lese. Taky trošku morfo, na což docela doplatil třeba Štěpán. Každopádně pěkná silovka na začátku a pak si pohrát s patou a správně přiskočit oblinku. Výlez už je lehký.

The Bomb Is Explosion 8A - Strašně těžký první krok, pak už pohoda.

Foxy Lady 8A - Lišty se mi nějak v tom teple nezdály, tak jsem to dal asi po 15 pokusech po "Morónsku" - skokem. Doletět není takový problém jako udržet tu lištu. Pak lehké zashybováníčko a je to.

Astronautefieber 8A - Úžasná hrana! Těžký start přes patu, pak chvilku lehké a malinké lišty na závěr. Jednou si ještě spadnu v kroku do madla a na čtvrtý pokus už jsem nahoře a pomocí stromu dolézám na vrchol kamene.

Nothing Changes 8A - Pro mě nejlehčí 8A v Magicu. Dal jsem ho na třetí pokus. Docela silovka, kdy se musí člověk postavit do malé lišty a natáhnout se do kostky, tu už jen lehce přebrat a skočit do "madla" Nekonečného příběhu. Hlavně se nebát, pak už to tak těžké není.


Nekonečný Příběh 2 - 8A - Za tepla hodně oslizlý. Dal jsem tomu pět minut a neudělal docela morfo první krok, tak jsem šel na Nothing Changes.

Schneasturm 7C+/8A - Strašně těžký první krok za malou lištu se špatnýma nohama. Pak už je dolez "lehký". Potrápilo mě to dvě sešny, každá měla po hodince. Spíš 8A?


??? 7C+/8A - Taková blbost v sektoru Beach. Z madla skokem na hranu. Dost morfo, takže pro delší určitě o dost lehčí. Pro mě tak 7C+.

Du Cote Du Seshuan 7C+ - Krásný bouldr, kde jde spíš trošku o vytrvalost. Obliny se daly udržet i za tepla. Ke konci No hand rest a závěrečný skok, který ani zdaleka není zadarmo.Master of The Cow 7C+ - Těžký start, pak dva těžší kroky a takovým lehčím 7céčkem nahoru, ale právě až tady se začne lámat chleba. Zapotřebí  je troška hydrauliky v pravé ruce. Pozor na výlez, ještě není zadarmo.

Transformer 7C+ - Byl úplně bez mága, ale líbil se mi, tak jsem tam dal pár pokusů, ale pouze neúspěšných. Začátek jsem po chvilce vyřešil a když sem se dostal do relativně dobrého chytu, bylo zapotřebí dát nohu téměř k hlavě a to mi prostě nešlo.

Down Under 7C+ - Hezká gradující lištovačka v mírném převise. Pozor na poslední lištu, dost řeže. Je zapotřebí trošku podmínka, dal jsem tam pět pokusů za tepla, ale nic, pak jsem přišel za chladna a na první pokus to bylo poslané. 


Sukkubus 7C+ - Asi né moc lezené C+, nicméně není zas nějak extra těžké. Těžké jsou vlastně jen dva první kroky a pak už to je čím dál lehčí. Štěpánovi nešel moc ani zved, kdy je potřeba zatlačit pořádně do noh, a nohy řeší vlastně i druhý krok, kdy se musí ustát, pro mě, mini stup.

Schneebrett 7C/C+ - Začátek jako One summer in Paradise a pak se odpojit a nalézt do Scheasturmu. A právě nález je docela těžký, hlavně udržet nohy na stupech. Pořád to láká udělat na rukách, ale na to by byla potřeba jiná síla. V průvodci píšou 7C, ale myslím si že by mohlo být klidně i 7C+.

Piranja 7C/C+ OS - Hezké lezení po lištách gradující závěrečným nátahem z ne moc dobrého bočáku do článkové lišty.

Lehčí 7Céčka - Hohenzone (nejtěžší závěrečný skok), Fightclub (dobré chyty, jeden těžký nátah), Intermezzo (lišty, :foto)

Těžší 7Céčka - Press On (technika!), Search+Destroy (síla), The Gift (potřeba dobrá pata - foto).

Další přelezené bouldery - Dropzone 7A (skok), Goldfish 7B+ (nátah -lišty), Protektor 7A+ (síla), Morgenlatte 7B (síla), Crimp-o-phobia 7B OS (mini lišta), Scurbs 7A OS (lehké), Panzerknacker 7A OS (lehké), Blindfish 7B/B+ (těžká pata), Marihuanacorner 7A+ (malé lišty, špatná pata).

Káťa se taky docela činila, vylezla plno boulderů od 1B-5A. Klasifikace u tady těch lehčích boulderů je docela záhadná. Káťa se třeba ani nehnula v 2B a pak dala 4A OS. Je potřeba se trošku řídit vlastním instinktem. Nejvýznamnější přelez byl ten za 3B, vysoká hrana u Body Countu, kde se i hezky dobila.

Tak, a to je tak nějak všechno...


As the main plan of this year to do bouldering, bouldering and bouldering again, Martin, Štěpán and their girlfriends didn't hesitate and visited a wonderful area, Magic Wood. The reward for 12 hours of journey were two weeks of fabulous climbing. The were climbing two days and then they gad a rest day. 


Concerning the state of nature, Magic Wood is a real miracle. Clean and full of boulders. The weather was also OK. The friction could be better but it was enough to climb and that is what it's all about. 

As Martin was climbing an enornmous number of boulders, here is just a list of those which he managed to climb....

...such as...
The Left Hand Of The Darkness 8A/A+ 
No Liberty 7C-8A 
Big Jack 8A 
The Right Hand Of The Darkness 8A 
Octopussy 8A 
The Bomb Is Explosion 8A 
Foxy Lady 8A 
Astronautefieber 8A 
Nothing Changes 8A 
Schneasturm 7C+/8A 
??? 7C+/8A 
Du Cote Du Seshuan 7C+ 
Master of The Cow 7C+
Down Under 7C+ 
Sukkubus 7C+ 
Schneebrett 7C/C+ 
Piranja 7C/C+ OS 
Easier 7Cs - Hohenzone, Fightclub, Intermezzo 
Harder 7Cs - Press On, Search+Destroy, The Gift
Dropzone 7A 
Goldfish 7B+ 
Protektor 7A+ 
Morgenlatte 7B 
Crimp-o-phobia 7B OS 
Scurbs 7A OS 
Panzerknacker 7A OS (easy)
Blindfish 7B/B+ 
Marihuanacorner 7A+ 
...and those which he only tried, such as.... 


Riverbed 8B 
Jack´s Broken Heart 8A/A+ 

Muttertag 8A 


Batman 8A
Nekonečný Příběh 2 - 8A 
Transformer 7C+ 

Káťa also took her part,c limbing boulders from 1B to 5A. Her most significant climb was 3B, an edge near Body Count. 


Žádné komentáře: