středa 1. července 2009

Tisá skálaPočasí je pořád na prd, a tak jsem se rozhodl s Katkou vydat na 80 km vzdálenou Tisou skálu.

Tisá skála se nachází nedaleko Kutné Hory a je tady pár boulderů v převisu, a tak jsem si myslel, že to bude suché. Opak byl ale pravdou. Všechno bylo úplně mokré. Vytáhl jsem teda kartáček, mágo a 10 minut jsem se snažil chyty vysušit. Docela to pomohlo takže se dalo lézt, i když bouldry byly o dost těžší.

Podařilo se mi přelézt dva bouldry - Švajc 2 7B+(podle mě spíš 7B), a v domnění, že lezu Švajc 1, jsem vylezl "nový" bouldr. Začínal jsem jako Švajc 1, ale nešel jsem doleva, ale doprava, do závěrečného madla Švajcu 2.(jak bylo mokré, tak jsem z něho vyjel, a spadl mimo matku, zády přímo na kameny). Zkoušel jsem ještě Švajc 3 za 7C, ale skok byl za těchto podmínek, aspoň pro mě, nereálný.

A tady je video, je to natáčené foťákem, takže kvalita nic moc...(nejde mi to dát přímo sem na blog, tak, alespoň takhle...)

http://www.blogger.com/video-play.mp4?contentId=7a749ad8ff3a1414&type=video%2Fmp4

OBJECT id="BLOG_video-7a749ad8ff3a1414" class="BLOG_video_class" width="320" height="266" contentId="7a749ad8ff3a1414"

The weather is still bad as usual, so Martin chose as his latest destination Tisá skála. It is near Kutná Hora, about 80 kilometres from where he lives. However, when he got there he found out that the boulders were wet, too. So he dried them and although climbing on a wet stone was more difficult, it was possible.

Martin climbed two boulders there: Švajc 2 7B+(7B according to his own estimation) and accidentally also a "new" one - he was thinking that he was climbing Švajc 1 but he slightly changed the line and finished at right instead of left. For that he was "rewarded" by a fall on a rock (he slipped off because the stone was wet).

He also attempted Švajc 3 (7C) but given the current circumstances he found jumping impossible.

At the end of this article Martin included link to the video he made during the session.

Žádné komentáře: