pondělí 14. března 2016

BoulderBattle, Pantheon, Liberec

Významné závody se kvapem blíží, a tak je potřeba se trochu přepnout z tréninko-skalního modu do modu závodního. Týden před prvním ČP volím rankingový závod Boulder Battle v Lomnici nad Popelkou. V sobotu po obědě s Kačkou vyrážíme na kvaldu, 15 kvalifikačních boulderů prolétnu za půl hodinky s jednou opravou, do večerního finále času dost, a tak balím věci a přejíždíme 30 km na Pantheon, na pěknou novinku Miss Chopman 8A+. Ve flashovém pokusu se mi podaří klíčový nálet do obliny, ale pak padám, druhý pokus bída, třetím jsem nahoře. Moc pěkné lezení, klasa spíše 8A.


Miss Chopman 8A

Ve finále závodu jsou tři lehčí bouldery a jedno peklo, vím že se dost onsightuje, a tak lezu opatrně, daří se mi nezaváhat a i poslední těžký boulder vylezu OS a vyhrávám. Druhý Caldic, třetí Kuba Jedlička. Pěkný lokální závod.Finále


Stupně vítězů Boulder Battle

Večer přejíždíme do Liberce a druhý den objevuji a zkouším místní projekty. Prvním je projekt ve Starém Harcově, pěkné pohyby v převislém profilu, jen škoda špatného materiálu. Projekt přibližně hodinku odolává, ale neodolá - Fixius 8A.


Fixius 8A

Dále přejíždíme na Vesec, kde mi Fox ukazuje nádherný převis - Hrbatého Jezevčíka. Vymýšlíme kroky a přicházíme na ten správný program, správné finty se špičkami a přebírání zrní na hraně. Projekt se mně podaří vylézt ze stoje - Bílý Tygr 8A+. Ještě se snažím přidat pár kroků ze sedu, ale na to už není power.


Bílý Tygr 8A+ 

Bílý Tygr 8A+

Koukneme na biatlon, dáme kruhový trénink na campusu a jede se domů, super víkend plný lezení s příjemnými lidmi.


The important competitions are coming soon so it's high time to switch from training and rock climbing mode to the competitive one. Therefore a week before the first Czech Cup I choose to participate in the Boulder Battle competition in Lomnice nad Popelkou. On Saturday Kačka and I head for a qualification – the 15 boulders take me about half an hour, with one repetition. The final is in the evening so we pack our stuff and move 30 km to Pantheon to check a new boulder Miss Chopman 8A+. I try flash and manage to get to the crux but then I fall, the next attempt is miserable but at the third time I'm finally up. Very nice climb, I guess the grade is rather an 8A.

There are three easy boulders and one super hard, I'm aware that many people climb on sight so I'm very, very careful. I manage to climb even the hard boulder OS, which makes me a winner. Caldic is second and Kuba Jedlička is third. A nice local competition.

In the evening we move to Liberec and the next day I explore and try the local projects. The first one is in Starý Harcov, cool moves in an overhang, the only thing I am dissatisfied with is the bad material. The project resists for about an hour but then I finally win - Fixius 8A.

After that we head to Vesec where Fox shows me an amazing overhang – Hrbatý Jezevčík. We make up the moves and the right tricks with our toes and I manage to climb the project from the standing position - Bílý Tygr 8A+. I try also some moves from sitting but I don't have enough strength left.

After watching biathlon and a campus training we go home. It was a very good weekend full of climbing with nice people.


Žádné komentáře: