neděle 17. května 2015

5 místo na Mistrovství Evropy!

Právě jsme se vrátil z Mistrovství Evropy, které se konalo v rakouském Innsbrucku. Po dlouhých 8 letech jsem se dostal do finále na tak velké akci a dolezl si pro páté místo, krásný zážitek.

Finále by Bjorn Pohl
Mistrovství Evropy 2015 hostil Innsbruck, krásné město obklopené vysokými horami. Z ČR se závodu účastnil maximální možný počet, tedy 5 mužů - Adam Ondra, Martin Stráník, Štěpán Stráník, Jakub Jedlička, Roman Kučera a 5 žen - Nelly Kudrová, Karin Bílková, Petra Růžičková, Daniela Kotrbová a Katka Zachrdlová.

Here we are Innsbruck
Kvalifikační kolo proběhlo ve čtvrtek a myslím si, že nikdo ostudu neudělal. Já jsem se zasekl hned na prvním relativně lehkém boulderu, který vedl v kolmém profilu. Zbytek boulderů se mi daří přelézt a postupuju do semifinále ze 17 místa. Adam Ondra ukázal svoji extratřídu a suveréně vyhrál svoji skupinu. Pěkně zalezli i Karin Bílková a Petra Růžičková, které se podělili o 27 místo, zbytek teamu bojoval a až na Kubu Jedličku si všichni dolezli pro nějaký ten Top, ale i Kuba byl dvakrát blízko Topu.
 Kvalda 4
Večer zafandíme hokeji a už se těším na semifinále. V pátek celý den prší, nic příjemného sedět v přechodné izolaci a pořád sušit lezečky, na druhou stranu se v chládku příjemně lezlo. Bouldery byly dost těžké a málo se topovalo, mě velmi málo chybělo v silové jedničce, dvojka kolmáč a marnost, trojka peklo a skok na čtyřce dávám druhým pokusem. Jsem s výsledkem celkem spokojený a mrzí mě první boulder, ten jsem mohl vylézt. Očekávám umístění za 10tým místem, ale favoriti pomalu odpadávají a já se posunuju výš a výš až obsadím celkové 5 místo a postupuji do finále. Mám velikou radost, ve finále jsem naposledy byl před 8 lety a letos se mně brána finále opět otevřela, vyplatilo se vytrvat. Adam dává kolmáč, ve trojce dolézá nejdál, ale ví, že čtverku musí skočit. Chvilku před koncem limitu se mu to daří a taky postupuje do finále, bomba dva češi ve finále na velké akci.
 Semi 1 by Pohl

Semi 2
Semi 3
Semi 4 by Jedlička
O postup do finále jsem bojoval několik posledních let, bylo pár závodů, kde nechybělo mnoho, ale konečně to vyšlo. Na finále se strašně moc těším, vůbec nejsem nervózní a užívám si skvělou atmosféru. Bouldery byly poměrně těžké, příliš se nelezly, ale každý byl přelezen, což si myslím, že je ideální. První technickej boulder mě moc nejde a i když toho příliš nepředvedu, jsem úplně vyšťavenej. Ve dvojce na druhý pokus trefím skok, pěkná pocitovka, ale ze zóny těsně nedotáhnu velkou oblinu, škoda, v tomto boulderu jsem cítil šanci. Ve trojce se mně daří hned dolézt dost vysoko, ale předposlední chyt nebyl chytem a nechápu jak to ital Scarperi, který jako jediný boulder vylezl, mohl udržet. Čtverka je dost tricky a pátým pokusem dolézám do zóny, už ale není power a tak se odporoučím k zemi. Nakonec jsem udržel skvělý 5 místo, mám velkou radost, že jsem si mohl zalézt ve finále, byl to velkej zážitek a všem, kteří fandili na závodě nebo u počítače moc díky! Adam parádně bojuje a jediný, kdo ho dokáže porazit je Jan Hojer. Tidle dva jsou jinde, se zbytkem závodního pole se už dá závodit. Celý záznam finále lze shlédnout zde https://www.youtube.com/watch?v=T_AorUUJhig 
Finále
Finále 2
Finále 3 by Jedlička

Za týden odlétáme s Kačkou za "velkou louži", kde se budou konat dva světové poháry, nejprve v Torontu 30-31.5 a týden na to 5-6.6. ve Vailu v Coloradu, přímo na závody dorazí i Adam, takže koukejte se koukat!. Už teď se těším, motivace je  po takovým závodu strašně vysoká, probít se do finále je ohromně těžký, všichni jsou silní a chyby se počítají, ale třeba nám to s Adamem opět vyjde a budeme mít možnost si spolu ve finále zabojovat.
Mistři


I have just came back from the European Championship, which took place in Innsbruck, Austria. After 8 long years I made it to the final in such a big event and I was on the fifth place, great experience. 

The championship was hosted by Innsbruck, a nice town surrounded by high mountains. The maximum allowed numbers of contestants represented the Czech Republic: 5 men -- Adam Ondra, Martin Stráník, Štěpán Stráník, Jakub Jedlička, Roman Kučera, and 5 women - Nelly Kudrová, Karin Bílková, Petra Růžičková, Daniela Kotrbová and Katka Zachrdlová.

The qualifications round was on Thursday and I think I didn't do bad at all. I got stuck on the first relatively easy boulder in a vertical profile. I managed to make the other boulders and went to the semifinals from the 17th place. Adam Ondra showed his extra class and won his group without any problem. In the evening, we cheer watching an ice hockey match and look forward to the semifinals. 

On Friday, it's raining all day and it's not really pleasant to be sitting in temporary isolation and keep drying my climbing shoes. On the other hand, the cold weather was nice to climb in. The boulders were pretty difficult and very few of us made it to the top. I almost succeeded on power requiring No 1; No. 2 was vertical and hopeless, No. 3 hell and I made the jump on No. 4 in my second attempt. I am quite happy with the results and pitying the first boulder, I could have done that one. I expect to rank behind the 10th place but the favourites keep falling off and I am moving forward and forward, eventually to the 5th place and make it to the final. I am really happy, the last time I was in the final was 8 years ago, it has paid off to persevere. Adam has also made it.


I have been fighting for the final for several past years, there were a few contests where I almost made it but finally it has worked out. I'm really looking forward to the final, I am not nervous at all and I'm enjoying the great atmosphere. Boulders were quite difficult and few of us made it to the top but each boulder was topped by someone, which I think is ideal. I don't do very well on the first technical boulder and although I don't show much, I am completely dead. In No. 2 I succeed in the jump in my second attempt but don't quite complete the big curve, pity. I felt a chance on this one. I made it quite high in No. 3 but the next-to-last hold was not a hold, I don't really understand how Scarperi, who is the only one who sent the boulder, could hold on to that. No. 4 is pretty tricky and I make it to the zone in my fifth attempt but no power is left, so I fall to the ground. In the end I kept a great fifth place, I am really happy for being able to climb in the final, it was a great experience and many thanks to all cheering at the contest or at the computer! Adam fights hard and the only one who could defeat him was Jan Hojer. These two are somewhere else, the rest of the contestants can be competed with. The whole final can be watched at https://www.youtube.com/watch?v=T_AorUUJhig

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

si bouchač fandil sem ti jak prase jen tak dál marťas ať to leze !! Janko

Anonymní řekl(a)...

Kura fandil jsem jak nikdy....budu držet pěsti i nadále!!A doufám, že zase oba budete ve finále!!!Ladis

Anonymní řekl(a)...

DObře vy!!!!! :) Honza