pondělí 29. září 2014

Oldříš, Ústí - Double, Sněžník!

Po týdnu práce se v pátek sbalím a frčím na Oldříš, nečeká tu žádný lezecký zázrak, ale projekt nebo spíše jeden krok hodně těžkej.Z minula je program jasnej a tak si myslím, že to bude rychlovka, ale chyba lávky...asi až po dvou hodinách sezení a zvedání zadku se mi daří krok udělat, pak už lehkej dolez. Boulder tedy Hyena a klasa 8A+.

Hyena 8A+

V sobotu ráno razíme s Kačkou do Ústí nad Labem na MČR v obtížnosti. Kvalifikací projdu se dvěma topy a na odpoledne razíme s Romanem Kučerou, Katty Zachrdlovou, Láďou Střílkem a Matějem Hořákem na Sněžník. Hodně vlhko, ale něco málo se lézt dá. Mně se konečně podaří přelézt Hary Lotra za 8A a na Flash ještě přidám Depth Raid 7C. Láďa vyleze Hary Fotra ve kterém se hezky hýbe i Katty, kluci nějaká 7A a moje Kačka buší naproti u Ciderhause. Večer strávíme u Skáliče, vykládáme do noci a hledáme medvědy..

Hary Lotr 8A


V neděli ráno proběhne semifinále, cesta s klasifikací okolo 9 se mně a dalším dvoum borcům podaří Topnout. Prodleva mezi sefiminále a finále je velká a tak opět razíme na Sněžník, ven do přírody. Chvilku posedíme u rozhledny, dochází Fox a pomalu se odebereme k Medvědovi. Tady leze pražská skupinka okolo mistryně, Kačka naleze do svého dlouhodobého projektu za 6B a Matěj leze krásnou hranu. Jdu si okouknout Chocking Hazard SD za 8B, který tu mám rozdělaný, je krásně suchej, je i celkem podmínka a tak mi to nedá, půjčím si lezky od Foxíka a jdu na pokus. Zopakuju kroky a prvním pokusem padám z hrany, ještě stihnu jeden pokus ale ten už je horší...čas tlačí a musíme zpátky do Ústí.

Pokus v Chocking Hazard 8B

Finále probíhá v celkem pěkné atmosféře. Leze se mi pěkně, střední pasáž po oblinách mi udělá pár vrásek, ale hrnu to dál nahoru. Tam mi při cvakání expresky podklouzne jedna noha a zavadim o expresku , rozhodčí mě nesundává a tak udělám ještě pár temp a padám tři chyty pod topem a vítězím. Krásná cesta.

Semifinále

After a working week I pack up on Friday and go to Ostaš. A project is awaiting me there. I have the program prepared from the last time but still it takes some time.. Hyena 8B.

On Saturday morning, me and Kačka are off to Ústí nad Labem to Czech championship in lead climbing. I make it through the qualification with two tops and in the afternoon we go to Sněžník. It's moist but we can climb. I finally manage to climg Hary Lotr 8A and I add Depth Raid 7C Flash.

Semi-finals take place on Sunday morning, and me and other two guys make it to the top of this route with classification around 9. The break between the semi-finals and finals is big, so were are again off to Sněžník, to get some fresh air. I have some attempts at Chocking Hazard 8B but the time flies and we have to go back to Ústí.

The finals have quite a nice atmosphere. I climb easily, the midle part on curves gives me a few wrinkles but I continue up. My foot slides when I am clipping a an express carabiner and I touch it with my foot but the judge does not tell me to go down, so I make a few more movements and fall three holds under the top and I win. A nice route.
 

Žádné komentáře: