pondělí 14. května 2012

BOULDER X


O víkendu proběhl zatím nej závod letošního roku a to Boulder X v Praze. Sjelo se více lidí než na závody ČP, výborný nový profily a hlavně parádní bouldry od Olina Klapala a Vildy Chejna. Vyrážíme ráno z Chocně, po cestě vyzvednem Klímiče a Kůču a do Prahy dojíždíme těsně před 10. Lezeme až ve druhé skupině, tak omrknem programy té první a jdem lízt. Mě se podařilo přelízt všech 10 boulderů, což mi zajistilo 1.místo v kvalifikaci. Po kalifikaci omrknem veletrh a jdem koukat na ženský finále. To nabídlo zajímavej souboj o první místo mezi Věrkou Kostruhovou a Petrou Růžičkovou, kterej vyhrála Věrka. Skokanem v našem finále byl Štěpán, kterej se posunul z 9. na 3. místo, druhej skončil taťka Spilkyn a já s jedním zaváháním na čtvrtým boulderu vyhrál. Vyzdvihnout byl chtěl hlavně třetí finálovém boulder, nádherný poskakování jenom po struktůrách. Celkově si myslím, že Oliváč ukázal směr jakým by se závody měly ubírat a že udělat pěkný závody, který budou bavit závodníky i diváky udělat jde! Večer strávíme v BB, přespíme u Kozla a ráno hurá na Modřín.

 Kvali 10

 Kvali 5 - nejtěžší

 Kvali 8

 Finále 1

 Finále 3

 Finále 4Na Modříně semi podaří druhým pokusem přelízt Big Sur 7C, Šampióna 7C na první pokus, Study Break 7C. Zkoušel jsem ještě Big Game 8A/A+ a Nymfu 8A/A+, ale byly nad moje síly. Podmínka super, bouldry krásný, těším se na podzim! Svaly na kaši, prsty na kaši, jede se dom odpočnout do sauny s Kačulí. V pátek INNSBRUCK


 Big Game 8A/8A+

 Sušení chytů

 Roman ve Study Break 7C

Šampión 7C

Big Sur 7C - Video


BOULDER X

Boulder X, so far the best race of the season, took place in Prague during the weekend. More folks showed up
than on Czech Cup, the new profiles and especially Olin Klapal's and Vilda Chejn's boulders were great. We set out in the morning from Choceň, picked up Klímič and Kůča and arrived in Prague just before 10. We were put into the second group so we took a look at the first group's programme and went for it. I managed to climb up all 10 boulders, which guaranteed the 1st place in qualifying round. After the qualifications, we checked out the fair and then we were watching women's finals. There was an interesting battle for the 1st place between Věrka Kostruhová and Petra Růžičková -- Věrka won. Our final's best place jump was that of Štěpán -- he moved from the 9th to the 3th place. "Daddy" Spilkyn ended up the 2nd and I won with just one miss on the 4th boulder. I'd like to highlight the third boulder in the finals -- excellent bouncing just along the texture. Overall, I think Oliváč showed us the right direction for the races. He managed to make a good race -- for the climbers and for the viewers alike. We spent the evening at BB's, stayed at Kozel and set off for Modřín in the morning.

At Modřín, I managed to climb Big Sur 7C at the second attempt, Šampion 7C at the first one, and Study Break 7C. I also tried Big Game 8A/A+ and Nymfa 8A/A+ but these were beyond my powers. Awesome conditions, nice boulders. I am looking forward to Autumn. My muscles and fingers were totalled so I went home to have some break and went to a sauna with Kačula. Innsbruck is on Friday!

Žádné komentáře: