neděle 21. července 2013

Bor - Merkin!

Včera jsem vylezl jeden z velkých projektů na Boru a to krásnou linii kousek za rozhlednou. Minulý týden jsem byl velmi blízko přelezu a dnes jsem jel projekt prostě vylézt. NIcméně nebylo to tak jednoduchý jak jsem si myslel, první krok opět odolával a pustil až po 1,5 h dobývání, poté to už nepokazit a Merkin byl vylezen. S klasou moc nevím je to poměrně morfo, kratší to budou mít jistě těžší, zato delší o něco lehčí. Pro mě z hlediska času stráveného v projektu klidně 8B, ale spíš jsem pro 8A+/B, uvidí se. Adame doraž a přidej SD ať máme na Boru nějaké to B+:)

Merkin 8A+/B
Dál plný motivace jdu na Elektru, kde čeká další krásnej projekt. Vymyslím novou betu a prvním ostrým pokusem vylézám projekt se stejným názvem jako kámen Elektra 7C+? 8A? ani nevím. Na porovnání nalézám do Daredevila 8A, kterého opakuji taky prvním a přijde mi o něco málo těžší. Avšak Štěpán tvrdí opak :) Nicméně Elektra je pro mě jedním z vůbec nejhezčích boulderů na Boru, plno kroků, paty, špička, převis..

Elektra 8A
Doráží Štěpán a na video opakuji Elektru (vidoe bude během týdne) potom i Vilda a společně zkouší Mládí v Hajzlu 7C+, ale první krok je ne a ne pustit. Já si to tréninkově zopáknu prvním pokusem a pak společně nalézáme do projektu zprava. Dlouho ladíme program, až ho vyladíme na nějakých 7C/C+. Další pěkný kousek, Štěpán bude mít video na blogu.

Po poledni opuštím kluky a vyrážím na Szczytnou, asi  km vzdálený kopec směrem na Klodzko. Cílem je Okienko za 7C+. Boulder nacházím hned a trochu si myslím na OS. Převis přelézám, ale výlez je proti. Výlez odolává ještě další 3 pokusy. Škoda že je převislá část solivá a lehce vlhká, jinak by to byl nádhernej boulder. 

Okienko 7C
Chvíli běhám po kopci a koukám po potenciálu, ten však není bůh ví jaký a tak jedu dom. 
Szscytna zámek
Bor - Merkin!

I climbed a major project at Bor yesterday - a gorgeous line not far from the lookout tower. I was so close to the finish last week so I returned just to complete it. It was, however, not as easy I had pictured it. The first move was resisting for 1.5 hours. When it was done, Merkin was not that hard to finish. I am quite helpless about the class. It was somewhat morfo, shorther guys will have it difficult and the taller guys easier. For me, and with regard to the time spent there, about 8B or rather 8A+/B - we'll see. Adam, come to add some SD so we can have a B+ at Bor! :-)

Then, I motivated moved to Elektra for another good project. I made up a new beta and sent a project also called Elektra (7C+/8A).   For a comparison, I went for Daredevil (8A) - also on the first one, maybe a little more difficult. Štěpán claims the contrary is true, though :-) Elektra, however, remains one of the most difficult boulders at Bor for me. There are lots of moves, heels, toes, overhangs...

I repeated Elektra again after Štěpán arrived with his camera (video will be here in a week or so). Later, Vilda came as well to try Mládí v hajzlu (7C+). They couldn't pass the first move, though. I did the whole thing once again for training purposes before we all together did a project from the right. Tuning the programme until 7C(+). Another good piece of rock. See Štěpán's video on his blog.

I left the boys after the noon to go towards Szczytna, a hill about 1 km from there. My aim was Okienko (7C+). I found the boulder immediately and perhaps hoped for OS. I climbed the overhang but not the ascend. Another set of three vain attempts. Too bad that the overhang part is salty and quite moist. Otherwise, it would be a great boulder. 

I was walking on the hill and looking for a potential but couldn't find anything so I went home.

1 komentář: